Parduodamos pluoštinių kanapių  sėklos:

  • GLIANA

Kontaktai pasiteiravimui:

Auginimas

Įstatimas leido pluoštines kanapes auginti soduose

Nuo kitų metų balandžio soduose bus galima auginti pluoštines kanapes. Tokį įstatymą ketvirtadienį priėmė Seimas. 

Pluoštinių kanapių auginimo technologija.

Geriausiai kanapės auga derlinguose, vandeniui laidžiuose dirvožemiuose, kurių pH 7,1-7,6.

Dirvos dirbimas priklauso nuo priešselio – tai gali būti ražienų skutimas ir arimas arba tik arimas.

Kanapėlę sėjau (galerija)

Pluoštiniai augalai (linai, dilgelės, kanapės)– neatsiejama Lietuvos kultūros dalis, turinti gilias tradicijas. Nuo seniausių laikų jie buvo naudojami audiniams ir maistui, apdainuojami dainose, jų gausu tautosakoje.

Siekiant grąžinti Lietuvos tautiniam paveldui sėjamąją kanapę ir atkurti pamirštą tradiciją (rankom sėti, rankom rauti, išgauti pluoštą, suverpti, išausti audinį, išspausti aliejų) šiemet buvo rankomis apsėtas pirmasis kanapių laukas atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos laikais. Sėją lydėjo senosios leituvių apeigos – lauko smilkymas, sutartinės, laužai. Ši graži tradicija buvo pavadinta “Kanapėlę sėjau”.

Trumpa pluoštinių augalų auginimo Lietuvoje istorija

Linai ir kanapės bei jų produkcija dažnai minimi XVI – XVIII a. raštuose. Tuo metu iš lietuvių ūkiuose išauginamų linų ir kanapių dalis gero pluošto būdavo sunaudojama savo reikmėms – rūbams, baltiniams, staltiesėms, o dalį pluošto, sėmenų, kanapių sėklų ir drobių parduodavo į užsienį. Didėjant eksportui, plėtėsi linų ir kanapių auginimo plotai, sėmenimis, kanapių sėklomis ir pluoštu valstiečiai apmokėdavo įvairias duokles ir mokesčius. XVI – XIX a. linai ir kanapės buvo vienas svarbiausių Lietuvos valstiečių prekybos objektų ir pajamų šaltinių.

Subscribe to Auginimas

Partneriai